Strona główna

Z radiowcy.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witaj w radiowej wiki, wolnej encyklopedii polskiego krótkofalarstwa, którą każdy może redagować!
radiowcy.org to projekt darmowej encyklopedii krótkofalarstwa, której artykuły są tworzone przez wolontariuszy. Mogą oni edytować strony pod warunkiem zaakceptowania zasad funkcjonowania projektu. W tej chwili ilość artykułów wynosi: 1022.
Dlaczego i po co istnieje ta strona?

Krótkofalarstwo to pasja związana z tworzeniem i używaniem systemów radiokomunikacyjnych. Niestety, często sprzęt fabryczny i jego oprogramowanie są chronione patentami, co utrudnia ich modyfikacje i integracje z urządzeniami innych producentów. Postęp technologiczny sprawia, że urządzenia różnych firm stają się niekompatybilne, co uzależnia użytkowników od jednej marki.

Nasza wiki ma na celu zmienić ten stan rzeczy. Uważamy, że opisy projektów, urządzeń, schematy, rysunki, fotografie, specyfikacje protokołów i koncepcje rozwiązań układowych powinny być dostępne dla wszystkich krótkofalowców. Dzięki temu radioamator będzie mógł eksperymentować z urządzeniami bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zachęcamy Cię do współtworzenia naszej społeczności poprzez udostępnianie swoich prac na wolnych licencjach.

Aby zapewnić należytą jakość i ochronę przed spamem oraz wandalizmami, rejestracja konta użytkownika jest wymagana. Dołącz do nas i rozwijaj swoje hobby!

Krótkofalarstwo
Inne radiowe wiki:
Elektronika
Zestawienia:
Audio
Głośniki:
Kolumny głośnikowe:
Radiofonia i telewizja